Aluetoimisto

Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL Lounais-Suomen aluetoimisto

Turun toimipiste

Avoinna ma 9-12 ja to 9-15
Puistokatu 6 A, 20100 Turku
Sisäänkäynti Puisto- ja Eerikinkadun kulmasta

Toimiston puhelin 010 7703 700 

ma-ti ja to-pe kello 9.00-15.00
Sähköposti l-s@jhl.fi

Apua työsuhdeasioissa

Työsuhdeneuvonta puh. 010 7703 311
Kesäaikana 27.06.-29.07 klo 09:00-12:00

ma–ti sekä to–pe klo 9–15
Soittaessasi työsuhdeneuvonnan numeroon:
Valitse kieli 1 – Suomi,
Valitse alue 2 – Länsi- ja Keski-Suomi
Valitse toimisto 1 – Lounais-Suomen aluetoimisto

Työttömyyskassan palvelut

JHL – Työttömyyskassa ja eWertti

Puhelinpalvelu ma–to kello 9.00–12.00
Puh. 010 190 300
Chat-palvelu nettisivulla ma–pe kello 9.00–12.00
Sähköposti  tkassa@jhlkassa.fi (huom. osoite muuttunut 1.10.2021)

Työttömyyskassan postiosoite:
Julkisten ja hyvinvointialojen työttömyyskassa
PL 100
00531 Helsinki

Sinua palvelee

JHL Lounais-Suomen aluetoimisto

Launonen Satu, Aluetoiminnan asiantuntija
satu.launonen@jhl.fi
050 443 2039 / 010 7703 672

Ulla Kurki, aluepalvelusihteeri
ulla.kurki@jhl.fi
050 443 2036 / 010 7703 680

Raunela Tommi, aluepäällikkö
tommi.raunela@jhl.fi
050 4081 877 / 010 7703 702

Mattila Jari Aluepalveluneuvoja
jari.mattila@jhl.fi
050 470 4232 / 010 7703 674

Luoma Mikaela Aluetoiminnan asiantuntija
mikaela,luoma@jhl.fi
050 342 4230 / 010 7703 703

Perkiö Johanna, Järjestäjä
johanna.perkio@jhl.fi
050 4755 946
Järjestämistyö

Palomäki Henry, Aluetoiminnan asiantuntija
henry.palomaki@jhl.fi
050 502 7168 / 010 7703 704

Puljujärvi Vuokko, Aluetoiminnan asiantuntija
vuokko.puljujarvi@jhl.fi
050 5624 994 / 010 7703 706

Sjöholm Marja Aluetoiminnan asiantuntija
marja.sjoholm@jhl.fi
050 471 2404 / 010 7703 673

Salmi Eija Projektityöntekijä 28.2.2023 saakka 
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠eija.salmi@jhl.fi
050 4702 724