Luottamusmiehet, työsuojeluvaltuutetut  työpaikoittain

Ammattiopisto Spesia

työpaikan luottamusmies Virta Boke p.0 40 354 4660, boke.virta@gmail.com                         

Yks. opetusalan työehtosopimus (530)


Barkbackens Servicehus Ab / Parkinmäen Palvelutalo Oy

pääluottamusmies Tuomala Marija p. 044 010 3441, marija-93@windowslive.com            

Avainta työehtosopimus (560)


Esperi Care Oy / Esperi hoitokoti kivitasku, Rauma

alueluottamusmies, pääluottamusmies Reitama Miira p. 050 384 5817/ p. 044 527 0517, mreitama66@gmail.com                    

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Kotipalvelu Mehiläinen Oy   

alueluottamusmies Sundell Sari p. 044 262 9562, sarisundell@hotmail.com                         

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


KVPS Tukena Oy 

työpaikan luottamusmies, työsuojeluvaltuutettu 

Lapinmäki Emma p. 040 843 6979, emma.lapinmaki@gmail.com Sosiaalialan työehtosopimus (540)


Lasten Päiväkoti Sinikello Oy

varaluottamusmies Aarnio Johanna p. 0400 534 250, jossu.aarnio@gmail.com

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Lastenpäiväkoti Satunummi Oy

työpaikan luottamusmies, 1. työsuojeluvaravaltuutettu  

Dyhr-Kiuru Mia p. 040 718 8525, mia.dyhr1@gmail.com työsuojeluvaltuutettu Lehtonen Piia p. 040 147 4135, hemmo76@gmail.com

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Linnasmäki Oy

työpaikan luottamusmies Söderholm Mari p. 044 558 5396, omapuutarha@gmail.com 

varaluottamusmies Rensujeff Armi p. 044 283 4944, armi.rensujeff@gmail.com   

Yks. opetusalan työehtosopimus (530)


Lounais-Suomen Martat ry 

työpaikan luottamusmies Vuorilehto Riina p. 045 854 0854, riina.vuorilehto@martat.fi                              

varaluottamusmies Muttilainen Heidi p. 044 508 5089, heidiannele@gmail.com

Neuvonta-ala (510)


Med Group Oy/ Citywork Turku

varaluottamusmies Sjöblom  Anni p. 044 573 9884, sjoblomanni@gmail.com                                                    

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)

 

Muksulanmäki Oy

työsuojeluvaltuutettu Efeoghene Krista p. 044 538 2864, krista.efeoghene@pilkepaivakodit.fi            

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Myllykoti Oy

työpaikan luottamusmies, Westerlund Anneli p. 0451 493 023, anneliwesterlund8@gmail.com

varaluottamusmies Korpela Susanna p. 050 563 3877, susanna.korpela@elisanet.fi

Avainta työehtosopimus (560)


Norlandia Päiväkodit Oy/ Luontopäiväkoti Ilo ja Apila Turku, Norlandia Laine ja Puisto, Päiväkoti soittorasia Lieto

alueluottamusmies Lehto Sini p. 040 773 9684, sini.lehto@norlandia.com

varaluottamusmies Miettinen Henrietta, p. 044 373 7524, miettinenhenrietta@gmail.com

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540), Neuvonta-ala (510)


Perhekuntoutuskeskus Lauste ry

työpaikan luottamusmies, varatyösuojeluvaltuutettu 

Nyman Anne p. 040 801 0077/ p. 044 208 3655, anne.nyman@lauste.fi

työsuojeluvaltuutettu, varaluottamusmies Väihkönen Päivi p. 040 730 8369, paivi.vaihkonen@lauste.fi (Tero Takomo sijaistaa 1.12.2021-4.6.2022, vastuualueena sijaishuolto ja koulu)

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Pilke päiväkodit Oy/ Omppu Oy, Sinikello Oy, Muksulanmäki Oy

työpaikan luottamusmies Koivumäki Heli, heli.koivumaki12@gmail.com 

työpaikan luottamusmies Mäkinen Susanna p. 045 328 5767, susannamakinen@windowslive.com            

työsuojeluvaltuutettu Ukonmaanaho Katriina p. 40 720 4234, katriina.ukonmaanaho@gmail.com

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Päiväkotiyhdistys Tyksilä ry 

työsuojeluvaltuutettu Risku-Salminen Helena p. 044 329 2547, helenarisku@gmail.com

Avainta työehtosopimus (560)


Saga Care Finland Oy

alueluottamusmies, pääluottamusmies 

Reitama Miira p. 050 384 5817/ p. 044 527 0517 mreitama66@gmail.com               

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Sateenkaari Koto Oy, Sateenkaarikoto ry

Luottamusmies Tolonen Jonna p. 0458 847 984, jonnatolonen@hotmail.com

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Sospro Oy

työpaikan luottamusmies Elovaara Mikko p. 045 348 5605, mikko.e@hotmail.fi                                                    

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)


Touhula Leikki Oy

alueluottamusmies, varapääluottamusmies Ahlfors Riina p. 050 518 7150 / p. 040 836 6394, riina.ahlfors88@gmail.com

alueluottamusmies Ihaksinen Jenni p. 040 827 8218, jenni.ihaksinen@gmail.com 

Yks.sosiaalialan työehtosopimus (540)


Turun Aikuiskoulutussäätiö sr

työpaikan luottamusmies Uutela Kirsi p. 044 201 4567, kirsi.uutela@turunakk.fi        

varaluottamusmies Juhola Merja p. 044 558 8512, muulikki@gmail.com

Amm.aikuiskoul.keskusten työehtosopimus (520)


Turun ammattikorkeakoulu Oy

pääluottamusmies Kanerva-Kivinen Katri p. 050 598 5500 / 

p. 050 575 3355 katri.kanerva-kivinen@turkuamk.fi

Avainta työehtosopimus (560)


Turun diakoniasäätiö/ Palvelutalo esikko

työpaikan luottamusmies Heino Ville p. 040 583 8893, ville.heino@luukku.com                          

Kirkon yleinen virka-ja työehtosopimus (400)

 

Turun kristillisen opiston säätiö sr

työpaikan luottamusmies Söderholm Mari p. 044 558 5396, omapuutarha@gmail.com⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

varaluottamusmies Rensujeff Armi p.  044 283 4944, armi.rensujeff@gmail.com

1. työsuojeluvaravaltuutettu Lehto Niina p. 040 710 4489 / 

p. 040 722 3540, niina.lehto@outlook.com

Yks. opetusalan työehtosopimus (530)


Vanhalinnan Peikonkolo Oy/ Kukonharjan päiväkoti, Lastentarha laulupuu

työpaikan luottamusmies Säteri Piia p. 040 732 3367, piia.sateri@outlook.com

varaluottamusmies Salonen Anni p. 040 771 6498, anni.pirita@gmail.com                          

Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)

                         

Varsinais-Suomen erityisalojen yhdistys JHL 824

yhdistyksen luottamusmies Lapinmäki Emma p. 040 843 6979, emma.lapinmaki@gmail.com

Hoiva-alat, Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)

yhdistyksen luottamusmies Rautalin Valtteri p. 040 416 9814, rautalinvaltteri@gmail.com

Varhaiskasvatus, Yks. sosiaalialan työehtosopimus (540)

yhdistyksen luottamusmies Sundell Sari p. 044 262 9562, sarisundell@hotmail.com     

Henkilökohtaiset avustajat